Petice

Autor: Marketa Fikejzova - MC Hvezdicka <peggroch(at)quick.cz>, Téma: Akce, Vydáno dne: 07. 11. 2020


Máme na vás prosbu.
Pokud je vám sympatické, co Hvězdička a další organizace našeho typu dělají pro rodiny, děti a mládež, podpořte nás v této nelehké době svým podpisem pod připojenou petici.
https://www.petice.com
O co jde?
🔴Opatření proti COVIDu pro nás znamenají téměř úplné utlumení naší činnosti. Přicházíme tím o většinu příjmů, ale náklady zůstávají (zejména pronájmy a mzdy). Už jaro bylo problematické a nyní na podzim se situace ještě zhoršuje. Jako neziskovka si z principu věci nemůžeme vytvářet rezervy na horší časy, takže nyní opravdu řešíme závažné finanční problémy. Podobně jsou na tom další mateřská a rodinná centra.
🟡Potřebovali bychom, a to je také hlavním cílem petice, aby politici stejně tak jako v případě firem a živnostníků, připravili účinné programy také pro neziskové organizace, které pracují s rodinami, dětmi a mládeží. Jako mateřské centrum naštěstí můžeme žádat o podporu aspoň z programu COVID Nájemné 2, což také činíme. Pokud se nám podaří tuto dotaci získat bude to však jen zlomek celkových potřeb. Další možnosti, pokud je nám známo pro nás nejsou.
🟢Bát se o nás nemusíme. Jsme prostě bojovnice a nějak to zvládneme. Nejsou to první trable, které nás za těch 17 let naší existence potkaly. Ale vaše podpora je pro nás obrovsky důležitá! Věříme, že se pod peticí sejde dostatek podpisů, aby měla dostatečnou váhu přesvědčit politiky pro systematickou a účinnou podporu.
Autorkou petice je Rut Kolínská, předsedkyně
Síť pro rodinu
. Na její tvorbě se aktivně podílela také Jana Čechová, předsedkyně MC Hvězdička.
Děkujeme ❤️⭐️
Prosíme též o sdílení.Zpět na úvodní stranu

Zpět na jak můžete pomoci překonat Hvězdičce těžké časy s koronavirem