Základní fakta

Autor: Marketa Fikejzova - MC Hvezdicka <peggroch(at)quick.cz>, Téma: O nás, Vydáno dne: 16. 11. 2007Výroční zpráva Mateřského centra Hvězdička 2005

Výroční zpráva Mateřského centra Hvězdička 2006

Výroční zpráva Mateřského centra Hvězdička 2007

Výroční zpráva Mateřského centra Hvězdička 2008

Výroční zpráva Mateřského centra Hvězdička 2009

Výroční zpráva Mateřského centra Hvězdička 2010

Výroční zpráva Mateřského centra Hvězdička 2011

Výroční zpráva Mateřského centra Hvězdička 2012

Výroční zpráva Mateřského centra Hvězdička 2013

Výroční zpráva Mateřského centra Hvězdička 2014

Výroční zpráva Mateřského centra Hvězdička 2015

Výroční zpráva Mateřského centra Hvězdička 2016

Stanovy MC Hvězdička

Provozní řád Mateřského centra Hvězdička

Rozhodnutí soudu o změně na spolek.

Mateřské centrum Hvězdička zahájilo svůj provoz v říjnu roku 2003. V současnosti je otevřeno 5 dní v týdnu v budově Piaristické koleje, Masarykovo náměstí v Benešově. Týdně se v centru vystřídají desítky dětí, které zde nacházejí zábavu, získávají nové zkušenosti, zvykají si na kolektiv svých vrstevníků. S dětmi se v mateřském centru scházejí převážně maminky. Není však výjimkou, když zde potkáte i tatínky, aktivní babičky nebo dědečky. Mezi dětmi tvoří nejpočetnější skupinu děti ve věku 1 až 6 let. Ale jsou zde i menší batolata a stejně tak si do centra chodí hrát i děti starší. Velmi dobré vztahy má Hvězdička s Dětským domovem Racek. Hvězdička je přístupna všem dětem, včetně zdravotně handicapovaných dětí, které mají v centru vždy dveře otevřené. Nepravidelně mateřské centrum organizuje dětská představení, zábavná odpoledne, víkendové pobyty nebo besedy pro dospělé. Hvězdička je členem Sítě mateřských center v ČR a partnerem Posázaví, o.p.s. (tradičního turistického regionu).

Mateřská centra v České republice mají za sebou již patnáctiletou historii. V roce 1992 vzniklo první mateřské centrum v YMCA Praha. K dnešnímu dni je v Síti mateřských center registrováno více než 339 aktivních center (jejich skutečný počet však bude větší, vzhledem k tomu, že ne všechna centra žádají o registraci v rámci Sítě mateřských center). Členská mateřská centra jsou držiteli certifikátu Společnost přátelská rodině. Evropská síť MC získala v roce 2002 Dubajskou cenu pro MINE. Zakladatelka Sítě MC v ČR paní Rut Kolínská je držitelkou ceny Žena Evropy. Mateřská centra v České republice podporují mimo jiné pražský primátor Pavel Bém či Václav Havel.

Zpět na úvodní stranu